Åbningstider
Julebogsalg på Hovedbiblioteket
Bogudsalget på Hovedbiblioteket fra fredag den 16. december 2011
Vi elsker at jule på biblioteket og har pyntet op i vinduerne og sat et meget flot juletræ op på "torvet" på Hovedbiblioteket. Nu er tiden så kommet til at kræse for vores brugere med det helt store julebogssalg.
Kom ned og find en bog til dine venner og familie og spar samtidig på udgifterne på julebudgettet. Miljøet bliver også sparet ved, at vi på denne måde genanvender ressourcerne og giver vores brugere mulighed for at finde en god bog til en god pris
. Eller måske finder du bare lige den bog, du altid har ønsket dig.
Der vil som sædvanligt være bøger indenfor alle genrer, men vi lægger denne gang størst vægt på skønlitteraturen. Kasserne vil blive fyldt op løbende, så længe julebogsalget varer.
Glædelig jul!
Julebogsalg på Hovedbiblioteket fra fredag den 16. december 2011
Til vores tidligere bogudsalg i årets løb, har der været fyldt med nysgerrige bogentusiaster, som straks gennemrodede alle kasserne med bøger.
